Biała łazienka z drewnem

Biała łazienka z drewnem - najmodniejsze zestawienie

Obecnie mamy do wyboru ogromną ilość nie tylko materiałów służących do wykańczania wnętrz, ale także kolorów. W sklepach znajdziemy farby, meble czy dodatki w wielu odcieniach bieli, od zupełnie chłodnych, niemal niebieskich, po ciepłe kremy i wanilie.

Dlatego też nie dziwi fakt, że chętnie sięgamy po biały kolor w aranżacji wnętrz, i to właściwie wszystkich: kuchni, korytarzy, sypialni, salonów, kuchni i łazienek. Nawet jednak jeśli wybierzemy ciepły odcień bieli, warto dodać do niej coś, co dodatkowo ociepli aranżowane przez nas wnętrze, a najlepiej nadaje się do tego celu bez wątpienia drewno.

Drewno w białej łazience

W białej łazience pięknie będzie się prezentował drewniany blat szafki podumywalkowej, ale także podłoga czy ściana (albo część ściany). Jeśli obawiamy się o to, że naturalne drewno szybko się zniszczy od wilgoci, możemy wybrać drewnopodobne materiały wykończeniowe, które do złudzenia przypominają drewniane deski, a są trwalsze i odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy zmiany temperatury. Jeśli chcemy ocieplić wnętrze białej łazienki, możemy też dodać do niej drewniane półki lub meble wykonane ze specjalnie zaimpregnowanego drewna.

Jakie drewno do łazienki?

W Polsce często wybiera się do łazienki drewno egzotyczne, głównie gatunki takie jak doussie, merbau, iroko czy padouk. Krajowe gatunki drewna, które nadają się do zastosowania w łazience, to modrzew i dąb. Godne uwagi jest także termodrewno, czyli drewno poddane działaniu wilgoci pod dużym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Dzięki temu zyskuje ono większą odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Nowoczesna, biała łazienka z drewnem

Nowoczesne aranżacje białych łazienek z drewnem najczęściej zawierają proste w formie, minimalistyczne meble o białych, połyskujących frontach. Na ścianach mamy tu białe cegiełki, tradycyjne płytki lub też płytki heksagonalne. W białej łazience z drewnem doskonale prezentują się też na podłodze płytki azulejos, z marokańskimi, zwykle biało-czarnymi wzorami. W łazience urządzonej luksusowo świetnie sprawdzą się kafle z marmuru lub granitu, który przełamie jasne kolory bieli i drewna.

Impregnacja drewna do łazienki

Drewniane deski, które mamy zamiar wykorzystać do urządzenia łazienki, należy poddać specjalnej impregnacji. Po położeniu podłogi należy ją pomalować lakierem lub zaolejować. Najczęściej sięga się tu po fachowców, choć blat szafki podumywalkowej możemy zaolejować sami. Nasączamy jego powierzchnię olejem do drewna przy użyciu szmatki lub gąbki i pozostawiamy do wyschnięcia. Wycieramy pozostałości, a następnie znów wykonujemy zabieg olejowania, pozostawiając do wyschnięcia. Dzięki temu drewno nie będzie wchłaniać wilgoci.

Jak urządzić białą łazienkę z drewnem?
Jak urządzić białą łazienkę z drewnem?

Dodatki w białej łazience z drewnem

Wiele osób decyduje się na aranżację białej łazienki z drewnem, nie dodając ani innych, charakterystycznych materiałów, ani kolorów. Takie rozwiązanie ma co najmniej dwie zalety. Po pierwsze: biała łazienka z drewnem jest uniwersalna i neutralna i z pewnością szybko się nie znudzi. Po drugie: można do niej w każdej chwili dodać dekoracje czy inne elementy wyposażenia, które zmienią jej wygląd, dodając jej uroku świeżości i nowości. Jeśli na przykład chcemy, by nasza łazienka wyglądała bardziej eko, można wstawić do niej zielone rośliny i dodatki w kolorze zieleni (choćby świeczki lub świeczniki, mydelniczkę, pojemnik na żel, ręczniki). Jeżeli natomiast pragniemy nadać jej bardziej industrialny charakter, warto wstawić metalowy, czarny wieszak na ręczniki, zmienić oświetlenie na żarówki edisonowskie czy też na jednej ze ścian odkryć czerwone cegły.

Aranżacja małej, białej łazienki z drewnem

Biel i drewno to doskonałe połączenie do małych łazienek. Przykład? W małym pomieszczeniu, na jednej ze ścian znajdują się toaleta i prysznic. Toaletę mamy po lewej stronie. Białe, kwadratowe kafle pokrywają podłogę i część ścian. Za toaletą widzimy ściankę wyłożoną kafelkami w czarno-białe wzory. Wieńczy ją drewniana półeczka, nad którą mamy ścianę wyłożoną białymi cegiełkami. Na półeczce zielona roślina w białej doniczce. Prysznic oddzielony jest od toalety ścianką, a prowadzą do niego przeszklone, przezroczyste drzwi. Widzimy przez nie podłogę i ścianę wyłożoną drewnem.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *