Jak urządzić kuchnię z salonem?

Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię z salonem?

Kuchnia połączona z salonem to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które stosowane jest coraz częściej w naszych domach i mieszkaniach. Pozwala na powiększenie dostępnej przestrzeni i praktyczne jej zagospodarowanie. Co więcej, po zburzeniu ściany dzielącej obie strefy, salonową i kuchenną, zyskujemy na tyle dużo miejsca, że często umożliwia to nam wygospodarowanie także małej jadalni. Jak urządzić kuchnię z salonem, aby zyskać wygodne, a jednocześnie harmonijne i estetyczne pomieszczenie?

Jak urządzić kuchnię z salonem w nowoczesnym stylu?

Mówiąc „nowoczesny styl” nie mamy tu na myśli konkretnych wyznaczników, dodatków, dekoracji, kolorów, wyposażenia. Chodzi tu głównie o to, że „nowoczesny” znaczy harmonijny, spójny stylistycznie, uporządkowany i dający wrażenie przemyślanej całości.

Jak uzyskać taki efekt?

Przede wszystkim należy ustalić: zarówno kuchnię, jak i salon urządzamy w tym samym stylu. Nie oznacza to wcale, że pomieszczenie musi być przez to jednostajne.

Stylowy salon z kuchnią

Oto kilka przykładów aranżacji, dzięki którym uda nam się stworzyć stylowe wnętrze:

  • Jak urządzić kuchnię z salonem w stylu industrialnym? Wszystkie ściany szare, a jedna pozostawiona z czerwoną cegłą. Nad blatem w kuchni trzy małe lampy w metalowych, czarnych oprawach, a nad stolikiem kawowym jedna, duża, pasująca do kuchennych, lampa. Czarne meble w kuchni i czarna, skórzana kanapa w salonie.
  • Jak urządzić kuchnię z salonem w stylu glamour? Trzy ściany pomalowane na biało, a na jednej z nich, stanowiącej „tło” do części salonowej, tapeta w kwiatowe motywy utrzymane w kolorach malinowym lub purpurowym. Białe meble kuchenne i białe meble w części salonowej. Nad blatem w kuchni małe lampy z białymi kloszami, a nad stolikiem kryształowy żyrandol.
  • Jak urządzić kuchnię z salonem w stylu skandynawskim? Białe meble kuchenne i drewniany blat. Na podłodze jasnoszare płytki, a na ścianie pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi – beton architektoniczny. W części salonowej jasnoszara kanapa z kremowym lub białym pledem, drewniany stolik kawowy i drewniana podłoga. Ściany i dodatki w kolorze jasnoszarym.

Jak oddzielić część kuchenną od części salonowej?

Obie strefy, salonowa i kuchenna, muszą być urządzone harmonijnie. Z drugiej jednak strony warto je także w jakiś sposób wydzielić. Doskonale nadają się do tego celu kolory i materiały wykończeniowe. Na przykład w części kuchennej zastosujmy na podłodze jasne płytki, natomiast w części salonowej – drewno. Strefę salonu warto dodatkowo wydzielić dywanem. Jeśli pomiędzy obiema strefami znajduje się część jadalniana, warto zadbać o to, by również współgrała z całością.

Jak urządzić kuchnię z salonem w białym kolorze

Nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie biel stała się bardzo modna w aranżacji wnętrz i chętnie wykorzystywana jest w urządzaniu wszystkich pomieszczeń. Nie inaczej ma się sprawa z salonem połączonym z kuchnią. Łatwo się domyślić, że wnętrze łączące w sobie dwie funkcje, urządzone na biało, prawdopodobnie będzie potrzebować akcentu, który przełamie monotonię tego koloru. Doskonale nadają się do tego celu czerń (niewielkie akcenty takie jak nogi od stolika kawowego, gazetnik, lampa czy reling nad blatem w kuchni), a także brąz drewna, który dodatkowo ociepli optycznie pomieszczenie. Świetnym zabiegiem aranżacyjnym, pozwalającym na uzyskanie większej „głębi” jest zastosowanie materiałów tego samego koloru, ale o innej fakturze. Dodajmy, że zasada ta dotyczy wszystkich kolorów.

Na przykład:

  • Białe, gładkie, śliskie szafki i białe, matowe, małe płytki na ścianie pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi,
  • Czarne, matowe płytki na ścianie nad blatem i czarna, lśniąca mozaika we wnęce.
  • Kremowa sofa, a na niej poduszki z wełny o różnym splocie i pled.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *