Pistolet natryskowy do malowania ścian

Pistolet natryskowy do malowania ścian

Pistolet natryskowy do malowania ścian to nie duży gadżet, który jest niezwykle przydatny podczas domowych remontów. To właśnie dzięki niemu będziemy mieć pięknie pomalowane ściany z idealnie nałożoną farbą. A to oznacza, że jej nałożenie zajmie nam znacznie mniej czasu. Z pewnością jest to sprzęt, który wykorzystamy nie tylko podczas jednego remontu.

Jeśli ciekawi Was, jak działa pistolet natryskowy do malowania ścian lub nie wiecie, czym kierować się przy jego wyborze – jesteśmy po to, aby Wam pomóc. W poniższym artykule podpowiemy, jak wykorzystać sprzęt gdzie kupić, jakie są ceny i damy Wam kilka istotnych rad. Zostańcie i nie zapomnijcie zostawić własnej opinii na ten temat w sekcji komentarzy!

Jak działa pistolet natryskowy do malowania ścian?

Pistolet natryskowy do malowania ścian to niewielkie urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie pomalować ściany poprzez natryskiwanie farby na powierzchnie ściany. Farbę umieszczamy odpowiednio przygotowaną w odpowiednim pojemniczku. Pod wpływem stężonego powietrza jest uwalniana przez małe otworki w dyszy. Dzięki temu farba jest rozłożona równomiernie.

Pistolet natryskowy do malowania ścian
Pistolet natryskowy do malowania ścian / Opinie, ranking, cena

Jak jest zbudowany pistolet natryskowy do malowania ścian?

Pistolet natryskowy do malowania ścian składa się z kilku części. Podstawą jest pistolet, do którego mamy dołączony pojemniczek na farbę. Jest też regulator ciśnienia, spust do natrysku, a na samym końcu mamy dyszę. To ona rozpyla naszą farbę poprzez małe otworki. Zwykle ma też osłonkę, która zapewnia nam jeszcze większy komfort malowania. Farba dzięki osłonkom nie rozbryzguje się na wszystkie strony. W niektórych modelach mamy wymienne dysze, które możemy dopasować, aby natrysk był albo poziomy albo pionowy i jeszcze może być jako wąski pas.

Polecamy: Środki ochrony roślin

Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian wybrać i kupić?

Aby wybrać najlepszy pistolet natryskowy do malowania ścian, należy najpierw przemyśleć sobie jak dużą powierzchnie chcemy pomalować, czy będzie się nam to opłacało, jak często zamierzamy robić remonty itd. Wtedy możemy bliżej przyjrzeć się produktom, które są nam oferowane. Oto kilka istotnych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę:

  • wydajność – określa, ile litrów farby zostaje rozpylone w czasie jednej minuty,
  • dysza – powinna mieć średniej wielkości otwory, aby farba nie wypływała w zbyt dużych ilościach. Mogłoby to doprowadzić do wystąpienia zacieków, ale też zbyt małe otworki mogłyby nie uwalniać odpowiedniej ilości farby.
  • ciśnienie – oznacza to, z jaką mocą farba się rozpyla,
  • zbiornik na farbę – powinien być stosunkowo duży i najlepiej, aby był umieszczony na górze sprzętu, wtedy farba będzie naturalnie spływać do dyszy.

Jaka farba do pistoletu natryskowego do malowania ścian?

To bardzo ważne pytane, jaką farbę wybrać, gdy zamierzamy użyć pistoletu natryskowego do malowania ścian. Jednak nie ma tu dużej filozofii. Możemy użyć taką farbę, jaką chcemy, jakiej kolor nam się po prostu podoba. Tak na prawdę producent nie ma tu większego znaczenia. Pamiętajmy jednak, aby dobrze ją rozcieńczyć, według instrukcji na opakowaniu. Inaczej, jeśli będzie zbyt gęsta, może zatykać otwory w dyszy. Zbyt lejąca, może cieknąć po ścianach.

Warto wybrać farbę od sprawdzonych producentów, takich jak Dulux, Dekoral, Śnieżka, Beckers, Nobiles i inni. Ale możemy też użyć od razu gotową farbę do pistoletów natryskowych firmy Tikurilla. Ich kosz to od 10 zł do 20 zł za litr.

Jak używać pistolet natryskowy do malowania ścian?

Jeśli zamierzamy używać pistoletu natryskowego do malowania ścian w pomieszczeniu, gdzie są już meble, warto je odpowiednio zabezpieczyć, przed pobrudzeniem. W instrukcji pistoletu lub na opakowaniu farby powinna znajdować się informacja, jak przygotować farbę. Tak, aby rozpylić ją bez zacieków. Farbę wlewamy do zbiornika. Wybieramy odpowiednią dyszę. Przed rozpoczęciem, powinniśmy zrobić test, czy wszystko dobrze działa.

Farbę rozprowadzamy jednym ruchem w linii prostej. Musimy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości, która jest podana w instrukcji obsługi. Gdy zakończymy malowanie, powinniśmy od razu dokładnie oczyścić pistolet z farby. Aby nie został nie pożądany kolor na kolejne malowanie. Najlepiej użyć zwykłą wodę, a jeśli to nie pomaga możemy użyć rozpuszczalnik.

Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian
Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian – cena, ranking i opinie

Jak przygotować ścianę do malowania pistoletem natryskowym?

Przygotowanie ścian pod malowanie pistoletem natryskowym nie różni się za bardzo od przygotowania ścian pod malowanie zwykłym pędzlem. Ściana musi być oczyszczona wodą z detergentem. Następnie, jeśli oczywiście zaistniała taka potrzeba, musimy usunąć łuszczące się fragmenty za pomocą skrobaka lub szpachli. Pęknięcia zwilżamy wodą, nakładamy masę szpachlową i znów zwilżamy. Po wyschnięciu musimy dokonać szlifowania na gładko. Teraz już możemy zabrać się do malowania.

Sprawdź: Pralko-suszarka 45 cm

Zalety pistoletu natryskowego do malowania ścian

Kupując pistolet natryskowy do malowania ścian raczej rzadko kiedy natrafimy na negatywne komentarze odnoście takiego gadżetu. To na prawdę duża pomoc, zwłaszcza, gdy mamy duży obszar do pomalowania. Dzięki niemu skracamy sobie czas pracy, a do tego est to znacznie precyzyjniejsza metoda. Łatwiej uzyskamy efekt gładkiej ściany.

Pistolet natryskowy do malowania ścian zapewnia mniejsze zużycie farby. Przy jego użyciu musimy wykonać maksymalnie 2 warstwy, czego często nie udaje się za pomocą pędzla. Nasz nowy gadżet z pewnością pięknie pokryje każdą nawierzchnie, nawet te nierówne.

Gdzie kupić pistolet natryskowy do malowania ścian?

Dobry pistolet natryskowy do malowania ścian kupimy w sklepach stacjonarnych z akcesoriami budowlanymi lub do remontów. Czasem znajdziemy też je w dużych marketach. Warto udać się do sklepu i na własne oczy zobaczyć sprzęty i je ze sobą porównać. Choć duży wybór mamy też w sklepach internetowych. Do znanych producentów należą: Bosch, Einhell, Parkside, Yato, Dedra, Topex i inni.

Cena pistoletu natryskowego do malowania ścian

Pistolet natryskowy do malowania ścian to raczej niespory wydatek, patrząc ile czasu jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Zwykle najtańszy model kosztuje mniej więcej 50 zł. Te nieco droższe kosztują od 100 zł w górę. Ceny sięgają nawet około 300 zł w zależności od modelu. Ale ostateczny wybór należy do nas, w zależności od potrzeb.

Najlepszy pistolet natryskowy do malowania ścian
Najlepszy pistolet natryskowy do malowania ścian

Pistolet natryskowy do malowania ścian – opinie

Co sądzicie o pistoletach natryskowych do malowania ścian? Czy już z niego korzystaliście czy dopiero zamierzacie? Jeśli już dokonaliście zakupu, co Wami kierowało? Dlaczego zdecydowaliście się właśnie na taki, a nie inny model? Co przekonało Was do zakupu, a może wręcz odwrotnie. Może coś Was zniechęciło? Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie, uwagi i polecenia!

Zobacz również: Drzwi przesuwne z zamkiem

Pistolet natryskowy do malowania ścian / Ranking najlepszych

Wiele osób nie może się zdecydować na odpowiedni sprzęt. Jak wiemy, remontów nie dokonujemy zbyt często dlatego zależy nam, aby wykonanie było perfekcyjne. Przychodzimy Wam z pomocą! Mamy dla Was ranking najlepszych pistoletów natryskowych do malowania ścian. W zestawieniu znajdują się tylko godne polecenia produkty wraz z aktualną ceną. Nie czekajcie – sprawdźcie już teraz!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *