Pralko-suszarka 45 cm

Pralko-suszarka 45 cm

Pralko-suszarka 45 cm
Pralko-suszarka 45 cm to niezwykle przydatny sprzęt AGD, zwłaszcza w małym mieszkaniu. Cenimy go przede wszystkim za kompaktowość, gdyż sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na pojemną pralkę i suszarkę w dwóch osobnych urządzeniach. Często kupujemy go do mieszkań, w których trudno nam w ogóle rozłożyć tradycyjną suszarkę, lub też nasz tryb życia nie pozwala na to, by w nieskończoność czekać, aż pranie się wysuszy.

Szukasz właśnie podobnego sprzętu dla siebie? Przekonują Cię jego dobrodziejstwa? W takim razie przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, jaka pralko-suszarka 45 cm jest najlepsza i jak ją wybrać. Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie są najważniejsze parametry takich urządzeń oraz na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Jak działa pralko-suszarka 45 cm?

Dobra pralko-suszarka 45 cm łączy w sobie dwie funkcje: prania odzieży na mokro jak w zwykłej pralce automatycznej oraz jej suszenie. Zwykle musimy włożyć ubrania do tego samego bębna. O ile pranie nie budzi wątpliwości, gdyż każdy z nas korzysta zapewne z pralki automatycznej, o tyle warto wspomnieć o procesie suszenia. Ubrania poddawane są wtedy działaniu gorącego, suchego powietrza. W zależności od rodzaju suszarki, może to być obieg zamknięty, lub otwarty. W tym drugim przypadku powietrze zasysane jest z otoczenia, a wilgotne – wydalane na zewnątrz. Jeśli więc borykamy się z dużą wilgocią w mieszkaniu, lepiej zdecydować się na pierwszą opcję – pralko-suszarkę kondensacyjną.

Pralko-suszarka 45 cm
Pralko-suszarka 45 cm / Cena, opinie, ranking najlepszych / Gdzie kupić?

Zobacz też: drzwi przesuwne z zamkiem

Zalety i wady pralko-suszarki 45 cm

Decydując się na najlepszą pralko-suszarkę 45 cm, zwykle w perspektywie mamy jej zalety. Nic dziwnego: to bardzo wygodna opcja, która pozwala zaoszczędzić miejsce w domu, nie wymaga zewnętrznych suszarek, które tylko zagracają mieszkanie i znacząco skraca czas suszenia odzieży. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdjąć i wyprać ubranie wieczorem, a rano znów je założyć.

Jednak decyzja powinna się wiązać także ze świadomością wad takiego urządzenia. W zależności od klasy energetycznej, pralko-suszarka 45 cm zużyje więcej energii od zwykłej pralki, dlatego warto się przygotować na większe rachunki. Nie wszystko można w niej też suszyć, musimy więc uważnie studiować metki. Na przykład w przypadku ubrań z metalowymi napami, wysoka temperatura w pralko-suszarce 45 cm może sprawić, że wypalą one dziury w materiale.

Jaką pralko-suszarkę 45 cm kupić?

Skoro już podjęliśmy decyzję i zamierzamy kupić najlepszą pralko-suszarkę 45 cm, pora przyjrzeć się jej parametrom. Cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu, to przede wszystkim:

  • Ładowność,
  • Wymiary,
  • Programy,
  • Klasa energetyczna,
  • Poziom hałasu.

Ładowność pralko-suszarki 45 cm

W przypadku ładowności pralko-suszarki 45 cm, mamy dość sporą rozpiętość. Dla prania będzie to od 6 do nawet 9 kilogramów suchej odzieży. Dolna granica polecana jest osobom samotnym i parom, natomiast górna sprawdzi się nawet w przypadku kilkuosobowej rodziny.

Może Cię zainteresować: najlepszy laptop do domu

Jednak przygotujmy się na to, że pralko-suszarka 45 cm jest mniej ładowna podczas procesu suszenia. Zazwyczaj ten parametr mieści się w granicach od 4 do 5 kg, oczywiście dla suchej odzieży. Może się więc okazać, że jeśli wykorzystamy całą ładowność pralki, trzeba będzie na czas suszenia podzielić odzież na dwie części. Bywa to uciążliwe, zwłaszcza jeśli planujemy suszenie zostawić na czas, gdy nie ma nas w domu.

Wymiary pralko-suszarki 45 cm

Mówiąc o pralko-suszarce 45 cm, mamy na myśli urządzenia o tej właśnie głębokości. Planując zakup, trzeba wziąć pod uwagę także inne wymiary sprzętu. Wysokość urządzenia zazwyczaj oscyluje w granicach 82-88 centymetrów, natomiast szerokość – od 55 do 65 centymetrów. Przygotowując w domu miejsce na pralko-suszarkę 45 cm, weźmy też pod uwagę elementy wystające poza obręb urządzenia, które nie są wliczone w te wymiary. Mamy tu na myśli pokrętła czy przyłącze i odpływ wody.

Programy w pralko-suszarce 45 cm

Dobra pralko-suszarka 45 cm w niczym nie ustępuje pralce automatycznej, przynajmniej jeśli chodzi o programy prania. Prędkość wirowania jest różna, w zależności od urządzenia, i może sięgać nawet 1400 obrotów na minutę. Dzięki temu proces suszenia z pewnością przebiegnie szybciej. Oprócz ilości obrotów, możemy też ustalić temperaturę oraz wybrać jeden z gotowych programów. Jeśli zależy nam na czasie, sprawdźmy, ile trwa najszybszy program prania.

Jaka pralko-suszarka 45 cm
Jaka pralko-suszarka 45 cm jest najlepsza? Sprawdź ranking i opinie

A co z suszeniem? Tutaj mamy nieco mniej opcji do wyboru, jednak dobra pralko-suszarka 45 cm też pozwala ustawić pewne parametry. Jest to przede wszystkim czas suszenia, ale też programy dedykowane do ubrań delikatnych, wełny czy odzieży dziecięcej.

Klasa energetyczna pralko-suszarki 45 cm

Jak już wspomnieliśmy, pralko-suszarka 45 cm zużywa stanowczo więcej prądu od tradycyjnego urządzenia, i nic w tym dziwnego – w końcu pracuje za dwa sprzęty. Najlepiej celować więc w jak najlepszą klasę energetyczną. Określa się ją literami od A do G, gdzie A oznacza najlepsze parametry, czyli najmniejsze średnie roczne zużycie energii. Również oszczędność wody może się różnić – paradoksalnie, pralko-suszarka 45 cm wypada pod tym względem gorzej od zwykłych pralek, gdyż potrzebuje wody także do suszenia. Wykorzystuje ją bowiem do chłodzenia niektórych elementów.

Sprawdź też: jak ładnie powiesić zdjęcia na ścianie?

Poziom hałasu w pralko-suszarce 45 cm

Kupując pralko-suszarkę 45 cm, mamy różne priorytety. Choć poziom hałasu nie jest najważniejszym parametrem, w niektórych domach odgrywa istotną rolę. Zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci, które mogłyby wybudzić się ze snu, strachliwe zwierzęta lub pralko-suszarka 45 cm ma być ustawiona nad sypialnią czy pokojem wypoczynkowym. Zazwyczaj pranie oraz suszenie emitują hałas powyżej 60 decybeli, jednak z powodzeniem znajdziemy urządzenia ciche. Ich poziom hałasu nie przekracza 56 decybeli.

Jaka pralko-suszarka 45 cm jest najlepsza?

Wybór najlepszej pralko-suszarki 45 cm jest niezwykle istotny, w końcu najpewniej urządzenie będzie nam służyć przez długie lata. Dodatkowe funkcje i atuty, na które warto zwrócić uwagę, to na przykład silnik inverterowy (nowoczesny, wydajny i energooszczędny), możliwość sterowania smartfonem czy blokada przed zalaniem. Przyda się także blokada przed dziećmi oraz możliwość dołożenia odzieży w trakcie cyklu prania.

Cena pralko-suszarki 45 cm

Ile kosztuje dobra pralko-suszarka 45 cm? Cena urządzenia zależy od jego funkcji i ładowności. Budżet, jaki musimy sobie przygotować, mieści się w widełkach od 1700 zł do nawet 4000 zł.

Może Cię zainteresować: jak urządzić kuchnię z salonem?

Gdzie kupić pralko-suszarkę 45 cm?

Sklep internetowy to dobre miejsce na zakup pralko-suszarki 45 cm, gdyż znajdziemy tam niskie ceny, okresowe promocje i duży wybór. Możemy się także udać do stacjonarnego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego – wiele z nich oferuje darmową dostawę do domu w rejonie. Producenci pralko-suszarek 45 cm to na przykład Indesit, Beko, Amica, Candy, LG, Haier i inni.

Najlepsza pralko-suszarka 45 cm
Najlepsza pralko-suszarka 45 cm

Pralko-suszarka 45 cm – opinie

Co skłania Was do zakupu podobnego urządzenia? Co przesądziło o tym, że nie zdecydowaliście się na dwa osobne sprzęty? I który model najbardziej Was przekonuje? W komentarzach możecie zostawić swoje opinie o pralko-suszarkach 45 cm, na które niecierpliwie czekamy!

Pralko-suszarka 45 cm / Ranking najlepszych

A jeśli wciąż nie jesteście przekonani co do żadnego modelu, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych propozycji. Przed zakupem koniecznie zapoznajcie się z naszym rankingiem najlepszych pralko-suszarek 45 cm!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *